Αρχική » Ανακοινώσεις, Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Μεταπτυχιακών » Προβολή Ανακοίνωσης Μεταπτυχιακών
22.05.2017

Διαδικασία κατάθεσης μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας στο Ψηφιακό Αποθετήριο «Πέργαμος»

για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές που αποφοιτούν από 1/1/2017 και εφεξής

Οι φοιτητές του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος,  υποχρεούνται να καταθέσουν σε ψηφιακή μορφή τη μεταπτυχιακή διπλωματική τους εργασία στην πλατφόρμα Πέργαμος.

Η εν λόγω διαδικασία είναι υποχρεωτική και  προαπαιτούμενη για τη χορήγηση του τίτλου σπουδών τους σύμφωνα με απόφαση της Συγκλήτου (συνεδρίαση 29/11/2016).

Ανακοίνωση επέκτασης της λειτουργίας του Ψηφιακού Αποθετηρίου «Πέργαμος» και της λειτουργίας του Ψηφιακού Αποθετηρίου «Ηλεκτρονική Εκδοτική (e-Publisliing)»

Ανακοίνωση για τη λειτουργία και χρήση του λογισμικού λογοκλοπής Turnitin.

Τροποποίηση, συμπλήρωση/ επέκταση Απόφασης Συγκλήτου

Αναλυτική Διαδιακσία Κατάθεσης στο Ψηφιακό Αποθετήριο "Πέργαμος"

Έντυπο έγκρισης της εργασίας και υπεύθυνη δήλωση κατάθεσης του συγγραφέα

Έντυπο έγκρισης της εργασίας και υπεύθυνη δήλωση κατάθεσης του συγγραφέα (για το Δ-Δ ΠΜΣ)