12.02.2021

Αίτηση αναβαθμολόγησης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Γενική Συνέλευση του Τμήματος (συν.6η / 27-1-2021) αποφάσισε όπως δοθεί η δυνατότητα στους φοιτητές του 4ου έτους (7ο & 8ο εξάμηνο) να μπορούν να ζητούν αναβαθμολόγηση σε έως τέσσερα (4) μαθήματα ως εξής: έως και δύο (2) μαθήματα στο χειμερινό εξάμηνο, έως και δύο (2) μαθήματα στο εαρινό εξάμηνο ανεξάρτητα αν θα είναι υποχρεωτικά ή κατ επιλογήν υποχρεωτικά με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι με την υποβολή της αίτησης για αναβαθμολόγηση αυτόματα θα διαγράφεται ο προβιβάσιμος  βαθμός των μαθημάτων που αιτείται ο φοιτητής/τρια. Επίσης δεν θα επιτρέπεται η επανεξέταση του ιδίου μαθήματος για δεύτερη φορά.

Έναρξη της απόφασης από το ακαδ. έτος 2021 – 2022.

Οι αιτήσεις θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά στην Γραμματεία του Τμήματος μέσω  email στο  secr[at]nurs.uoa[dot]gr δέκα μέρες πριν την έναρξη δηλώσεων στο my studies των μαθημάτων χειμερινού και εαρινού εξαμήνου αντίστοιχα. Οι ημερομηνίες θα ανακοινώνονται από την Γραμματεία του Τμήματος στην ιστοσελίδα/ανακοινώσεις.

για την αίτηση αναβαθμολόγησης πατήστε εδώ

Από την Γραμματεία