δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2016-2017

δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2016-2017 Τετάρτη 22 Μαρτίου έως και Κυριακή 9 Απριλίου 2017.

Δηλώσεις μαθημάτων και συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου 2016 - 2017

Οι Δηλώσεις μαθημάτων και συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο 2016 – 2017 στην υπηρεσία my-studies θα γίνουν

από Τετάρτη 22 Μαρτίου έως και Κυριακή 9 Απριλίου  2017.

Αναλυτικές οδηγίες υπάρχουν στην ιστοσελίδα του τμήματος στην υπηρεσία my-studies.

Σας υπενθυμίζουμε ότι δηλώνετε:

1.  Τα υποχρεωτικά μαθήματα του εξαμήνου και έως 2 επιλογής μαθήματα

(με επιλογή συγγράμματος σε κάθε μάθημα)

2ο εξάμηνο: 5 υποχρεωτικά, 2 επιλογής = 7 μαθήματα

4ο εξάμηνο:6 υποχρεωτικά, 2 επιλογής, μέχρι 5 οφειλόμενα = 13 μαθήματα

6ο εξάμηνο:6 υποχρεωτικά, 2 επιλογής, μέχρι 10 οφειλόμενα = 18 μαθήματα

8ο εξάμηνο: 4 υποχρεωτικά, 2 επιλογής, μέχρι 10 οφειλόμενα = 16 μαθήματα

1.  Οφειλόμενα μαθήματα :

Οι φοιτητές του 4ου εξαμήνου  έως και 5 μαθήματα οφειλόμενα (μαθήματα 2ου εξαμήνου)

Οι φοιτητές του 6ου και 8ου εξαμήνου έως και 10 μαθήματα οφειλόμενα (2ου, 4ου, 6ου εξαμήνου)

1. Οι επί πτυχίω φοιτητές μπορούν να δηλώσουν όλα τα μαθήματα (χειμερινού και εαρινού).
  2. Τα κατ’ επιλογήν μαθήματα με όριο φοιτητών μπορούν να τα δηλώσουν ΜΟΝΟ οι φοιτητές που τα έχουν δηλώσει στις Γραμματείες των Τομέων.
  3. Εάν κατά τον έλεγχο της Γραμματείας εντοπισθούν λάθη (παραπάνω επιλογής  μαθήματα ή που διδάσκονται την ίδια ώρα και δεν μπορούν να  δηλωθούν ταυτόχρονα κ.α),  θα διαγράφονται χωρίς καμία ειδοποίηση.
  4. Όταν οριστικοποιήσετε την δήλωσή σας και για κάποιο λόγο θελήσετε να αλλάξετε ή να διορθώσετε ή να προσθέσετε κάτι, πρέπει να ξανακάνετε όλη την δήλωση από την αρχή και όχι μόνο την αλλαγή.
  5. Το ιστορικό δηλώσεων φαίνεται μόνο όταν λήξουν οι δηλώσεις μαθημάτων μετά την 7η Μαρτίου 2017.
  6. Όσοι φοιτητές δεν δηλώσουν μαθήματα δεν θα μπορούν να εξετασθούν σε αυτά στις εξεταστικές περιόδους Ιουνίου & Σεπτεμβρίου.
  7. Τα συγγράμματα που θα δηλωθούν στο www.my-studies.gr.  πρέπει να είναι τα ίδια με αυτά που θα δηλωθούν και στην υπηρεσία eudoxus διαφορετικά θα πρέπει να επιστραφούν.
  8. Οι φοιτητές που έχουν εισαχθεί στο Τμήμα με κατατακτήριες εξετάσεις εκτός από τα μαθήματα πρέπει να δηλώσουν και συγγράμματα στο my-studies.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το υποχρεωτικό μάθημα ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ (53485), είναι ΜΟΝΟ για      τους επί πτυχίω φοιτητές που το είχαν ως υποχρεωτικό στο πρόγραμμα σπουδών τους.

Όσοι φοιτητές επιθυμούν να δηλώσουν το κατ’επιλογήν μάθημα 4ου εξαμήνου ΠΑΘΟΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΝΟΣΩΝ (ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ) θα πρέπει να το δηλώσουν με τον κωδικό: 53495

Το κατ’ επιλογήν μάθημα Νοσηλευτική Μητρότητας- Γυναικολογία (Κωδ: 53431) 8ου εξαμήνου ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΔΑΧΘΕΙ για αυτό το εξάμηνο.

--  Για οποιαδήποτε απορία ή πρόβλημα απευθυνθείτε στην Κεντρική Γραμματεία.

Γραμματεία  Τμήματος  Νοσηλευτικής

Οι φοιτητές όλων των εξαμήνων υποχρεούνται να μπουν στην υπηρεσία my-studies (ιστορικό δηλώσεων) και να κάνουν έλεγχο στη δήλωση των μαθημάτων και συγγραμμάτων του  εαρινού εξαμήνου 2016-2017. Εάν διαπιστωθούν λάθη ή παραλήψεις πρέπει να έρθουν άμεσα στην Γραμματεία έως την Δευτέρα 08 Μαίου 2017 (Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή και ώρες 11.00 - 14.00).

Τα συγγράμματα που είναι δηλωμένα στο my-studies πρέπει να είναι τα ίδια με αυτά που είναι δηλωμένα στην υπηρεσία eudoxus.

Από την Γραμματεία

20-03-2017