22.05.2017

Διαδικασία κατάθεσης μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας στο Ψηφιακό Αποθετήριο «Πέργαμος»

για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές που αποφοιτούν από 1/1/2017 και εφεξής

Οι φοιτητές του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος,  υποχρεούνται να καταθέσουν σε ψηφιακή μορφή τη μεταπτυχιακή διπλωματική τους εργασία στην πλατφόρμα Πέργαμος.

Η εν λόγω διαδικασία είναι υποχρεωτική και  προαπαιτούμενη για τη χορήγηση του τίτλου σπουδών τους σύμφωνα με απόφαση της Συγκλήτου (συνεδρίαση 29/11/2016).

Απόφαση Συγκλήτου 25.7.2017

Βεβαιώσεις και δηλώσεις φοιτητή για Αποθετήριο με υπογραφή

Εγκύκλιος - περίληψη

Ανακοίνωση επέκτασης της λειτουργίας του Ψηφιακού Αποθετηρίου «Πέργαμος» και της λειτουργίας του Ψηφιακού Αποθετηρίου «Ηλεκτρονική Εκδοτική (e-Publisliing)»

Ανακοίνωση για τη λειτουργία και χρήση του λογισμικού λογοκλοπής Turnitin.

Τροποποίηση, συμπλήρωση/ επέκταση Απόφασης Συγκλήτου

Βεβαίωση ΜΦ (ΠΜΣ)

Βεβαίωση ΜΦ (ΔΠΜΣ)

Διαδικασία e-κατάθεσης Master Απο 01-06-2020